Dzisiaj jest środa 29 maja 2024 roku
Your API key has been restricted. You may upgrade your key at https://www.weatherbit.io.
Polish Polish English English Lithuanian Lithuanian
Dzisiaj jest środa 29 maja 2024 roku

Zaproszenie na objazd turystyczny po partnerskich regionach związanych z dziedzictwem rodu Paców

Planowany program:

ZAPROSZENIE
Partnerzy projektu: Powiat Suwalski/PL, Administracja Rejonu Preńskiego/LT oraz Centrum Informacji Turystycznej i Biznesowej w Wyłkowyszkach/LT zapraszają na objazd turystyczny po partnerskich regionach związanych z dziedzictwem rodu Paców (zwiedzanie wybranych obiektów i miejsc dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego), który odbędzie się 25-27.10.2022.

25.10.2022 (wtorek) – zwiedzanie wybranych obiektów i miejsc dziedzictwa na terenie powiatu suwalskiego/PL
8:30 (czasu PL) / 9:30 (czasu LT) – Suwałki, ul. Świerkowa 60 (parking przy Starostwie Powiatowym) miejsce zbiórki grupy polskiej; spotkanie z grupami litewskimi; wspólna podróż wszystkich grup 1 autokarem, następnie: zwiedzanie obiektów dziedzictwa rodu Paców w Dowspudzie i Raczkach; Klasztoru Pokamedulskiego w Wigrach,
Muzeum Wigier WPN w Starym Folwarku; kościoła w Jeleniewie; Izby Pamięci Jaćwieskiej w Szurpiłach; Suwalskiego Parku Krajobrazowego ok. 13:30–14:30 / 14:30-15:30  obiad 18:30 przejazd na Litwę. Kolacja i nocleg w obiekcie turystyki wiejskiej w Bartninkai.

26.10.2022 (środa) – zwiedzanie wybranych obiektów i miejsc dziedzictwa na terenie rejonu wyłkowyskiego/LT
od 8:00 (czasu PL) / 9:00 (czasu LT) zwiedzanie Wisztynieckiego Parku Regionalnego; spacer ścieżką edukacyjną Šilelis; grodzisko Kaupiškiau; zwiedzanie Virbalis (pl. Wierzbołowa); zwiedzanie obiektu dziedzictwa rodu Paców w Alvitas (pl. Olwicie); miasta Vilkaviškis (pl. Wyłkowyszki)
ok. 12:00–13:00 / 13:00-14:00 obiad 18:00 / 19:00 – nocleg w rejonie Prienai / Harmony Park (obiadokolacja, śniadanie, spa)

27.10.2022 (czwartek) – zwiedzanie wybranych obiektów i miejsc dziedzictwa na terenie rejonu preńskiego/LT
8:30 (czasu PL) / 9:30 (czasu LT) wyjazd do Prienai (pl. Prenów), następnie wycieczka wokół Prienai, zwiedzanie obiektów dziedzictwa rodu Paców w Jieznas (pl. Jeźnie); grodzisko Lepelionys (tzw. kapelusz Napoleona).
ok. 12:00 / 13:00 obiad w Jieznas (pl. Jeźnie)
ok. 15:00 / 16:00  – wyjazd powrotny do Prienai, Vilkaviškis, Suwałk.

Udział bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo mają przewodnicy turystyczny, biura turystyczne realizujące oferty turystyczne po Polsce i Litwie, podmioty związane z dziedzictwem rodu Paców i jego popularyzacją, inne osoby związane z turystyką, historią, popularyzacją regionów, itp. (tylko osoby dorosłe).

Prosimy o zgłoszenie udziału najpóźniej do 21.10.2022. Uczestnictwo obejmuje udział we wszystkich dniach wydarzenia. Zgłoszenia uczestników polskich będą przyjmowane e-mailem na adres: beata.bordzio@powiat.suwalski.pl (Starostwo Powiatowe w Suwałkach/PL) – poprzez formularz. Zgłoszenia uczestników litewskich za pośrednictwem partnerów projektu.
Przesłanie zgłoszenia uczestnictwa jest jednoznaczne z akceptacją zasad przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Suwałkach w związku z niniejszym wydarzeniem oraz udostępnieniem wizerunku w celach dokumentacji i promocji wydarzenia.

Wydarzenie jest elementem projektu pt. „Transgraniczne dziedzictwo rodu Paców bazą wspólnego rozwoju turystycznego” (LT-PL-4R-312) z Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Cel projektu: opracowanie wspólnego transgranicznego produktu turystycznego opartego na wspólnym dziedzictwie historycznym rodziny Paców na Suwalszczyźnie, w rejonach Prienai i Vilkaviškis w celu zwiększenia ruchu turystycznego w regionie.

Organizatorzy wydarzenia: Powiat Suwalski – Starostwo Powiatowe w Suwałkach (Beneficjent wiodący), przy współpracy z litewskimi partnerami projektu: Administracja Rejonu Preńskiego / Prienai (B2) oraz Centrum Informacji Turystycznej i Biznesowej w Wyłkowyszkach / Vilkaviškis (B3).

Nawigacja
Ostatnie wpisy

Zaproszenie na międzynarodową konferencję pt. „Polsko-litewska wymiana doświadczeń na temat roli i systemów oznakowania szlaków turystycznych”

Powiat Suwalski oraz partnerzy projektu pn. „Transgraniczne dziedzictwo rodu Paców bazą wspólnego rozwoju turystycznego” zapraszają na międzynarodową konferencję pt. „Polsko-litewska wymiana doświadczeń na temat roli i systemów oznakowania szlaków turystycznych”, która odbędzie się 22 czerwca 2021 (wtorek) w formie on-line (Zoom).